Wyniki plebiscytu piłkarskiego województwa lubuskiego
W sobotę w Nadodrzańskim Dworze w Nowej Soli odbyła się Gala Piłkarstwa Lubuskiego podsumowująca plebiscyt na najlepszych piłkarzy i trenerów województwa. Plebiscyt zdominowali przedstawiciele Lechii Zielona Góra, którzy zwyciężali aż w sześciu kategoriach. Gośćmi specjalnymi imprezy byli Marek Citko oraz wiceprezes PZPN Wojciech Cygan.
Laureaci plebiscytu:
1.Wyróżnienie specjalne za wkład w rozwój piłkarstwa lubuskiego:
Zygmunt Orzeszko
2. Najlepsi piłkarze III ligi:
Młodzieżowiec – Mateusz Zientarski – Lechia Zielona Góra
Bramkarz – Wojciech Fabisiak – Lechia Zielona Góra
Obrońca – Sebastian Górski – Lechia Zielona Góra
Pomocnik – Łukasz Maliszewski – Stilon Gorzów Wlkp.
Napastnik – Przemysław Mycan – Lechia Zielona Góra
3. Najlepsi piłkarze IV ligi:
Bramkarz – Bartosz Grala – Spójnia Ośno Lub.
Obrońca – Dawid Cieśla – Odra Bytom Odrz.
Pomocnik – Kacper Koppenhagen – Odra Bytom Odrz.
Napastnik – Paweł Dulat – ZAP Zbąszynek
4. Najlepsza piłkarka:
III liga – Weronika Dziechciarz – MUKS PS Kostrzyn n/O
IV liga – Kamila Szafrańska – Ladies Soccer Team Gorzów
5. Najlepszy zawodnik futsalu:
Maciej Dudek – AZS UZ Zielona Góra
6. Najlepszy Trener seniorów:
Andrzej Sawicki – Lechia Zielona Góra
7. Najlepszy Trener młodzieży:
Hubert Więckowski – Lechia Zielona Góra
Wyboru laureatów poszczególnych kategorii dokonali trenerzy klubów III i IV ligi, Członkowie Komisji ds. futsalu i Piłkarstwa kobiecego oraz przedstawiciele Wydziału Szkolenia Lubuskiego ZPN.
1.Wyróżnienie specjalne za wkład w rozwój piłkarstwa lubuskiego:
Zygmunt Orzeszko
2. Najlepsi piłkarze III ligi:
Młodzieżowiec – Mateusz Zientarski – Lechia Zielona Góra
Bramkarz – Wojciech Fabisiak – Lechia Zielona Góra
Obrońca – Sebastian Górski – Lechia Zielona Góra
Pomocnik – Łukasz Maliszewski – Stilon Gorzów Wlkp.
Napastnik – Przemysław Mycan – Lechia Zielona Góra
3. Najlepsi piłkarze IV ligi:
Bramkarz – Bartosz Grala – Spójnia Ośno Lub.
Obrońca – Dawid Cieśla – Odra Bytom Odrz.
Pomocnik – Kacper Koppenhagen – Odra Bytom Odrz.
Napastnik – Paweł Dulat – ZAP Zbąszynek
4. Najlepsza piłkarka:
III liga – Weronika Dziechciarz – MUKS PS Kostrzyn n/O
IV liga – Kamila Szafrańska – Ladies Soccer Team Gorzów
5. Najlepszy zawodnik futsalu:
Maciej Dudek – AZS UZ Zielona Góra
6. Najlepszy Trener seniorów:
Andrzej Sawicki – Lechia Zielona Góra
7. Najlepszy Trener młodzieży:
Hubert Więckowski – Lechia Zielona Góra
Wyboru laureatów poszczególnych kategorii dokonali trenerzy klubów III i IV ligi, Członkowie Komisji ds. futsalu i Piłkarstwa kobiecego oraz przedstawiciele Wydziału Szkolenia Lubuskiego ZPN.
2023-01-29 15:11:23
Kategoria: pilka / newsy