kontakt@sport.zgora.pl

Provider

Aktualności - Koszykówka

Stelmet Enea BC - Trefl Sopot 90:94

Sensacja w Zielonej Górze! Po emocjonującym meczu Stelmet Enea BC przegrał we własnej hali z Treflem Sopot 90:94. Zielonogórzanom nie pomógł nawet świetny występ Vladimira Dragicevica, który zdobył 37 punktów.

R      e      k      l      a      m      a

Po wielkim meczu z ekipą ze Stambułu powrót do ligowej rzeczywistości okazał się bardzo trudny. Trefl od początku nadawał ton rywalizacji. Licznie zgromadzeni w hali CRS kibice przecierali zdumieni oczy, gdy pogromcy Besiktasu mieli problemy z zatrzymaniem przede wszystkim Obie Trottera, który w pierwszej połowie zdobył aż 19 punktów. Skuteczni byli także Jermaine Love (11 pkt.) i Filip Dylewicz (10 pkt.). W ekipie mistrzów nie zawodził Vladimir Dragicevic, który także miał na koncie 19 "oczek". Wsparcie punktowe ze strony kolegów miał jednak marne i przez to mistrzowie schodzili na przerwę przegrywając aż 44:57.

Gdy Czarnogórzec połowę trzeciej kwarty praktycznie przesiedział na ławce z powodu trzech przewinień na koncie, godnie zastąpił go Adam Hrycaniuk. To "Bestia" zdobył 8 punktów z rzędu i trzymał Stelmet Enea BC w grze. Wciąż to jednak sopocianie byli stroną dominującą. Gospodarze nie mogli znaleźć sposobu na ich zatrzymanie. Czas uciekał, a rywale utrzymywali bezpieczną, kilkunastopunktową przewagę. To jednak zmieniło się na trzy minuty przed końcem trzeciej odsłony. Na plac gry powrócił Dragicevic i dał impuls do odrabiania strat. Bardzo mocno swym dopingiem pomogła także publiczność. Hala żyła każdym zdobytym punktem, przechwytem czy wybronieniem akcji. Pod koniec kwarty po wolnych Markovicia był remis po 73. W ostatniej odsłonie walka była bardzo zacięta. Niestety w końcówce miejscowym zabrakło skuteczności w rzutach z dystansu, którymi próbowali zniwelować czteropunktową przewagę Trefla. Ostatecznie goście sprawili wielką niespodziankę, wygrywając w CRS 94:90.