Lubuska Liga Steel Darta zakończona!
Drużyny rywalizujące w Lubuskiej Lidze Steel Darta zakończyły sezon 2016/2017. Rozegrano wszystkie mecze II rundy fazy play-off i wyłoniono triumfatorów całych rozgrywek.
W finale zmierzyły się dwa najlepsze zespoły sezonu zasadniczego: lider tej rundy rozgrywkowej Oś-Eko U Damiana Tomasza Przyłębskiego, oraz mistrzowie z poprzedniego sezonu ekipa Patentu Krzysztofa Gontarewicza. Faworytem była wzmocniona przed sezonem drużyna Oś-Eko, ale po ciężkim trzymeczowym boju to obrońcy tytułu okazali się lepsi i zwyciężyli 2:1.
W meczu o „brąz” zagrały Maczety Centrala Dariusza Marciniaka i nowosolski team KS Rampa Piotra Dukowskiego, tu obyło się bez niespodzianki pewnie 2:0 zwyciężyły Maczety, zajmując na koniec sezonu 3 miejsce, Rampa musiała zadowolić się 4 pozycją.
W meczu o 7 lokatę gwarantującą starty w przyszłorocznej Ekstralidze, zwycięzca 1 Ligi zespół Dartoholix Anny Ryczkowskiej dwukrotnie wygrał ze świebodzińską drużyną Dart Team Skarpa Roberta Mazurkiewicza. Tym samym Dartoholix awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej, Skarpa spada do 1 Ligi.
II runda play-off
O miejsce 1
Oś-Eko U Damiana-Patent 10:9, 7:11 i 8:11
(Stan rywalizacji 1:2 Patent zdobywa tytuł mistrzowski, Oś-Eko U Damiana tytuł wicemistrzowski)
O miejsce 3
Maczety Centrala-KS Rampa 11:7 i 13:6
Stan rywalizacji 2:0 (w klasyfikacji końcowej Maczety Centrala zajęły 3 miejsce, KS Rampa miejsce 4)
O miejsce 5
Drink Team Patent-Rycerze Kożuchów 12:6 i 13:6
Stan rywalizacji 2:0 (w klasyfikacji końcowej Drink Team Patent zajął 5 miejsce, Rycerze Kożuchów miejsce 6)
O miejsce 7
Dart Team Skarpa-Dartoholix 6:12 i 0:18
Stan rywalizacji 0:2 (Dartoholix zajmuje miejsce 7 i awansuje do Ekstraligi, Dart Team Skarpa zajmuje miejsce 8 i spada do 1 Ligi)
O miejsce 9
Piwnia Dart4ever-Dart Team Snajperzy 9:10 i 8:11
Stan rywalizacji 0:2 (w klasyfikacji końcowej Dart Team Snajperzy zajęli 9 miejsce, Piwnia Dart4ever miejsce 10)
O miejsce 11
TSP Marcin Szczap-Piwnia Dart Team 10:9 i 12:6
Stan rywalizacji 2:0 (w klasyfikacji końcowej TSP Marcin Szczap zajął 11 miejsce, Piwnia Dart Team miejsce 12)
O miejsce 13
Boski Patent-HardDart Świebodzin 12:7 i 11:8
Stan rywalizacji 2:0 (w klasyfikacji końcowej Boski Patent zajął 13 miejsce, HardDart Świebodzin miejsce 14)
Klasyfikacja drużynowa ogólna:
1 Patent Zielona Góra
2 Oś-Eko U Damiana Zielona Góra
3 Maczety Centrala Zielona Góra
4 KS Rampa Nowa Sól
5 Drink Team Patent Zielona Góra
6 Rycerze Kożuchów
7 Dartoholix Zielona Góra
8 Dart Team Skarpa Świebodzin
9 Dart Team Snajperzy Zbąszynek
10 Piwnia Dart4ever Zielona Góra
11 TSP Marcin Szczap Zielona Góra
12 Piwnia Dart Team Zielona Góra
13 Boski Patent Zielona Góra
14 HardDart Świebodzin
Najskuteczniejszym zawodnikiem Ekstraligi został Krzysztof Gontarewicz (Patent) mecze 59:3 (legi 180:22), druga pozycja dla Dariusz Marciniaka (Maczety Centrala) 52:5 (163:39), a trzecia dla Bartłomieja Enkota (Oś-Eko U Damiana) 55:12 (181:77).
Największe zejście odnotował Dariusz Dukowski (KS Rampa) który skończył ze 170, najszybsza lotka należy do Piotra Juraszka (Patent) - 12, największa ilość maxów 180(3x60) Krzysztof Gontarewicz (Patent) - 39 razy, największa ilość asów 171(3x57) Wojciech Łopuch (Patent)- 11 razy.
Najskuteczniejszym zawodnikiem Pierwszej Ligi został dwaj Rafał Sieczka (Piwnia Dart Team) mecze 42:29 (legi 150:123), druga lokata dla Mateusza Szczublewskiego (Piwnia Dart4ever) 34:24 (125:100), na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Jakub Lipiński (Dartoholix) 25:15 (91:65)
Teraz ligowców czeka przerwa, zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania drużyn do kolejnego sezonu 2017/2018 który rusza już we wrześniu, kontakt do prowadzącego rozgrywki pod numerem 604942246.
W meczu o „brąz” zagrały Maczety Centrala Dariusza Marciniaka i nowosolski team KS Rampa Piotra Dukowskiego, tu obyło się bez niespodzianki pewnie 2:0 zwyciężyły Maczety, zajmując na koniec sezonu 3 miejsce, Rampa musiała zadowolić się 4 pozycją.
W meczu o 7 lokatę gwarantującą starty w przyszłorocznej Ekstralidze, zwycięzca 1 Ligi zespół Dartoholix Anny Ryczkowskiej dwukrotnie wygrał ze świebodzińską drużyną Dart Team Skarpa Roberta Mazurkiewicza. Tym samym Dartoholix awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej, Skarpa spada do 1 Ligi.
II runda play-off
O miejsce 1
Oś-Eko U Damiana-Patent 10:9, 7:11 i 8:11
(Stan rywalizacji 1:2 Patent zdobywa tytuł mistrzowski, Oś-Eko U Damiana tytuł wicemistrzowski)
O miejsce 3
Maczety Centrala-KS Rampa 11:7 i 13:6
Stan rywalizacji 2:0 (w klasyfikacji końcowej Maczety Centrala zajęły 3 miejsce, KS Rampa miejsce 4)
O miejsce 5
Drink Team Patent-Rycerze Kożuchów 12:6 i 13:6
Stan rywalizacji 2:0 (w klasyfikacji końcowej Drink Team Patent zajął 5 miejsce, Rycerze Kożuchów miejsce 6)
O miejsce 7
Dart Team Skarpa-Dartoholix 6:12 i 0:18
Stan rywalizacji 0:2 (Dartoholix zajmuje miejsce 7 i awansuje do Ekstraligi, Dart Team Skarpa zajmuje miejsce 8 i spada do 1 Ligi)
O miejsce 9
Piwnia Dart4ever-Dart Team Snajperzy 9:10 i 8:11
Stan rywalizacji 0:2 (w klasyfikacji końcowej Dart Team Snajperzy zajęli 9 miejsce, Piwnia Dart4ever miejsce 10)
O miejsce 11
TSP Marcin Szczap-Piwnia Dart Team 10:9 i 12:6
Stan rywalizacji 2:0 (w klasyfikacji końcowej TSP Marcin Szczap zajął 11 miejsce, Piwnia Dart Team miejsce 12)
O miejsce 13
Boski Patent-HardDart Świebodzin 12:7 i 11:8
Stan rywalizacji 2:0 (w klasyfikacji końcowej Boski Patent zajął 13 miejsce, HardDart Świebodzin miejsce 14)
Klasyfikacja drużynowa ogólna:
1 Patent Zielona Góra
2 Oś-Eko U Damiana Zielona Góra
3 Maczety Centrala Zielona Góra
4 KS Rampa Nowa Sól
5 Drink Team Patent Zielona Góra
6 Rycerze Kożuchów
7 Dartoholix Zielona Góra
8 Dart Team Skarpa Świebodzin
9 Dart Team Snajperzy Zbąszynek
10 Piwnia Dart4ever Zielona Góra
11 TSP Marcin Szczap Zielona Góra
12 Piwnia Dart Team Zielona Góra
13 Boski Patent Zielona Góra
14 HardDart Świebodzin
Najskuteczniejszym zawodnikiem Ekstraligi został Krzysztof Gontarewicz (Patent) mecze 59:3 (legi 180:22), druga pozycja dla Dariusz Marciniaka (Maczety Centrala) 52:5 (163:39), a trzecia dla Bartłomieja Enkota (Oś-Eko U Damiana) 55:12 (181:77).
Największe zejście odnotował Dariusz Dukowski (KS Rampa) który skończył ze 170, najszybsza lotka należy do Piotra Juraszka (Patent) - 12, największa ilość maxów 180(3x60) Krzysztof Gontarewicz (Patent) - 39 razy, największa ilość asów 171(3x57) Wojciech Łopuch (Patent)- 11 razy.
Najskuteczniejszym zawodnikiem Pierwszej Ligi został dwaj Rafał Sieczka (Piwnia Dart Team) mecze 42:29 (legi 150:123), druga lokata dla Mateusza Szczublewskiego (Piwnia Dart4ever) 34:24 (125:100), na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Jakub Lipiński (Dartoholix) 25:15 (91:65)
Teraz ligowców czeka przerwa, zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania drużyn do kolejnego sezonu 2017/2018 który rusza już we wrześniu, kontakt do prowadzącego rozgrywki pod numerem 604942246.
2017-06-14 15:49:59
Kategoria: inne / newsy