Grand Prix Polskiej Organizacji Darta
W ubiegły weekend w Krakowie odbywały się trzydniowe zawody najwyższej rangi krajowej „Grand Prix Polskiej Organizacji Darta”. Na imprezę tę wybrała się 8-osobowa reprezentacja Lubuskiej Ligi Steel Darta.
W piątek odbyły się zawody deblowe, przy 12 zgłoszonych kobiecych duetach zielonogórzanka Izabela Langner w parze Anną Biedą uplasowały się na na miejscu 9. Wśród aż 70 par męskich znakomicie zaprezentowali się Dariusz Marciniak i Krzysztof Gontarewicz, którzy dotarli do finału całych zawodów, przegrywając w finale z bardzo mocnym duetem Paweł Wołynka-Adrian Michna. Na wysokim 5 miejscu uplasowali się Sławomir Olszewski z Sulechowa w parze z Mariuszem Skrzypskim, na 17 pozycji sklasyfikowani zostali Szymon Moszak i Piotr Dukowski, a 49 lokatę zajęli Piotr Juraszek z Michałem Półtorakiem.
W pierwszym dniu zawodów indywidualnych wśród kobiet startowała Izabela Langner, która w gronie 45 zawodniczek zajęła 25 lokatę. Wśród mężczyzn których w zawodach startowało ich 227, najlepiej zaprezentowali się Piotr Juraszek i Dariusz Marciniak którzy zakończyli zawody na 17 miejscu. Na 33 pozycji ukończyli zawody Krzysztof Gontarewicz, Sławomir Olszewski i Michał Półtorak, 65 miejsce zajął Szymon Moszak, a 129 był Piotr Dukowski.
W sobotę również po zakończeniu gier singlowych, odbyły się rewanżowe mecze grupowe drużynowego turnieju „Polskiej Ligi Steel Darta” w którym pod szyldem „Falubazu Zielona Góra” brała udział piątka naszych zawodników (Krzysztof Gontarewicz, Dariusz Marciniak, Sławomir Olszewski, Michał Półtorak i Piotr Juraszek). Rozegrali oni świetne zawody, pokonując najpierw śląski team „Ro-bercik” 12:8 , a później ekipę z Włocławka „69 lotka” aż 16:4. Teraz nasz zespół w marcu w Łodzi rozegra ćwierćfinałowy pojedynek z bardzo mocną, wielkopolską drużyną „Partner Poznań”.
W drugim dniu zawodów indywidualnych w kategorii kobiet przy 36 uczestniczkach ponownie startowała Izabela Langner, która ukończyła zawody na 9 pozycji. Wśród mężczyzn przy 186 zawodnikach tym razem Dariusz Marciniak i Piotr Juraszek ukończyli zawody na 9 miejscu, 33 lokatę zajął Krzysztof Gontarewicz, na 65 pozycji byli Sławomir Olszewski i Michał Półtorak, 97 Szymon Moszak, a 161 Piotr Dukowski.
Kolejne zawody z cyklu „Grand Prix Polskiej Organizacji Darta” odbędą się w dniach 03-05 marca w Łodzi.
Wyniki wszystkich turniejów:
Piątek 13 stycznia
Turniej deblowy (12 par kobiet)
1 Kubowicz-Nowaczek
2 Pająk-Wolska
3-4 Słowikowska-Boniecka
3-4 Pietras-Zawada
…
9-12 Langner (Zielona Góra)-Bieda
Turniej deblowy (70 par mężczyzn)
1 Wołynka-Michna
2 Marciniak-Gontarewicz (obaj Zielona Góra)
3-4 Madejski-Rybka
3-4 Furman-Furman
5-8 Olszewski (Sulechów)-Mariusz Skrzypski
…
17-32 Moszak-Dukowski (obaj Nowa Sól)
49-64 Juraszek-Półtorak (Zielona Góra-Nowa Sól)
Sobota 14 stycznia
„I Grand Prix Krakowa POD” (45 kobiet)
1 Karolina Podgórska
2 Renata Słowikowska
3-4 Dominika Wolska
3-4 Magdalena Musiał
…
25-32 Izabela Langner (Zielona Góra)
„I Grand Prix Krakowa POD” (227 mężczyzn)
1 Paweł Wołynka
2 Krzysztof Ratajski
3-4 Artur Kozłowski
3-4 Tytus Kanik
…
17-32 Piotr Juraszek (Zielona Góra)
17-32 Dariusz Marciniak (Zielona Góra)
33-64 Krzysztof Gontarewicz (Zielona Góra)
33-64 Sławomir Olszewski (Sulechów)
33-64 Michał Półtorak (Nowa Sól)
65-96 Szymon Moszak (Nowa Sól)
129-192 Piotr Dukowski (Nowa Sól)
Drużynowy Puchar Polski (16 zespołów)
Grupa D (mecze grupowe)
Falubaz Zielona Góra-Robercik 12:8
Falubaz Zielona Góra-69 lotka 16:4
Niedziela 13 listopada
„II Grand Krakowa POD” (36 kobiet)
1 Karolina Podgórska
2 Katarzyna Drążek
3-4 Marta Pawlicka
3-4 Renata Słowikowska
…
9-16 Izabela Langner (Zielona Góra)
„II Grand Prix Krakowa POD” (186 mężczyzn)
1 Krzysztof Ratajski
2 Krzysztof Kciuk
3-4 Tytus Kanik
3-4 Paweł Wołynka
…
17-32 Dariusz Marciniak (Zielona Góra)
17-32 Piotr Juraszek (Zielona Góra)
33 64 Krzysztof Gontarewicz (Zielona Góra)
65-96 Sławomir Olszewski (Sulechów)
65-96 Michał Półtorak (Nowa Sól)
97-128 Szymon Moszak (Nowa Sól)
161-192 Piotr Dukowski (Nowa Sól)
W pierwszym dniu zawodów indywidualnych wśród kobiet startowała Izabela Langner, która w gronie 45 zawodniczek zajęła 25 lokatę. Wśród mężczyzn których w zawodach startowało ich 227, najlepiej zaprezentowali się Piotr Juraszek i Dariusz Marciniak którzy zakończyli zawody na 17 miejscu. Na 33 pozycji ukończyli zawody Krzysztof Gontarewicz, Sławomir Olszewski i Michał Półtorak, 65 miejsce zajął Szymon Moszak, a 129 był Piotr Dukowski.
W sobotę również po zakończeniu gier singlowych, odbyły się rewanżowe mecze grupowe drużynowego turnieju „Polskiej Ligi Steel Darta” w którym pod szyldem „Falubazu Zielona Góra” brała udział piątka naszych zawodników (Krzysztof Gontarewicz, Dariusz Marciniak, Sławomir Olszewski, Michał Półtorak i Piotr Juraszek). Rozegrali oni świetne zawody, pokonując najpierw śląski team „Ro-bercik” 12:8 , a później ekipę z Włocławka „69 lotka” aż 16:4. Teraz nasz zespół w marcu w Łodzi rozegra ćwierćfinałowy pojedynek z bardzo mocną, wielkopolską drużyną „Partner Poznań”.
W drugim dniu zawodów indywidualnych w kategorii kobiet przy 36 uczestniczkach ponownie startowała Izabela Langner, która ukończyła zawody na 9 pozycji. Wśród mężczyzn przy 186 zawodnikach tym razem Dariusz Marciniak i Piotr Juraszek ukończyli zawody na 9 miejscu, 33 lokatę zajął Krzysztof Gontarewicz, na 65 pozycji byli Sławomir Olszewski i Michał Półtorak, 97 Szymon Moszak, a 161 Piotr Dukowski.
Kolejne zawody z cyklu „Grand Prix Polskiej Organizacji Darta” odbędą się w dniach 03-05 marca w Łodzi.
Wyniki wszystkich turniejów:
Piątek 13 stycznia
Turniej deblowy (12 par kobiet)
1 Kubowicz-Nowaczek
2 Pająk-Wolska
3-4 Słowikowska-Boniecka
3-4 Pietras-Zawada
…
9-12 Langner (Zielona Góra)-Bieda
Turniej deblowy (70 par mężczyzn)
1 Wołynka-Michna
2 Marciniak-Gontarewicz (obaj Zielona Góra)
3-4 Madejski-Rybka
3-4 Furman-Furman
5-8 Olszewski (Sulechów)-Mariusz Skrzypski
…
17-32 Moszak-Dukowski (obaj Nowa Sól)
49-64 Juraszek-Półtorak (Zielona Góra-Nowa Sól)
Sobota 14 stycznia
„I Grand Prix Krakowa POD” (45 kobiet)
1 Karolina Podgórska
2 Renata Słowikowska
3-4 Dominika Wolska
3-4 Magdalena Musiał
…
25-32 Izabela Langner (Zielona Góra)
„I Grand Prix Krakowa POD” (227 mężczyzn)
1 Paweł Wołynka
2 Krzysztof Ratajski
3-4 Artur Kozłowski
3-4 Tytus Kanik
…
17-32 Piotr Juraszek (Zielona Góra)
17-32 Dariusz Marciniak (Zielona Góra)
33-64 Krzysztof Gontarewicz (Zielona Góra)
33-64 Sławomir Olszewski (Sulechów)
33-64 Michał Półtorak (Nowa Sól)
65-96 Szymon Moszak (Nowa Sól)
129-192 Piotr Dukowski (Nowa Sól)
Drużynowy Puchar Polski (16 zespołów)
Grupa D (mecze grupowe)
Falubaz Zielona Góra-Robercik 12:8
Falubaz Zielona Góra-69 lotka 16:4
Niedziela 13 listopada
„II Grand Krakowa POD” (36 kobiet)
1 Karolina Podgórska
2 Katarzyna Drążek
3-4 Marta Pawlicka
3-4 Renata Słowikowska
…
9-16 Izabela Langner (Zielona Góra)
„II Grand Prix Krakowa POD” (186 mężczyzn)
1 Krzysztof Ratajski
2 Krzysztof Kciuk
3-4 Tytus Kanik
3-4 Paweł Wołynka
…
17-32 Dariusz Marciniak (Zielona Góra)
17-32 Piotr Juraszek (Zielona Góra)
33 64 Krzysztof Gontarewicz (Zielona Góra)
65-96 Sławomir Olszewski (Sulechów)
65-96 Michał Półtorak (Nowa Sól)
97-128 Szymon Moszak (Nowa Sól)
161-192 Piotr Dukowski (Nowa Sól)
2017-01-26 13:41:47
Kategoria: inne / newsy